چگونه یک ارتباط خوب بسازیم؟

عرشیان عشق و روابط, موفقیت و پیشرفت 3 دیدگاه

داشتن یک ارتباط خوب و موفق شاید با رعایت  در نظر گرفتن ساده ترین نکات ایجاد گردد. بیان ساده ترین جملات و گفته ها می تواند اثرگذاری بلند مدتی داشته باشد و نیز نگفتم برخی جملات می تواند موجب قدرت گیری رابطه شما با همسر و یا دوستان شما گردد. در ادامه ما نکاتی که در یک رابطه موفق می بایست در نظر بگیرید را عنوان می کنیم.

 

مهربان بودن

مهربانی اولین و مهم ترین گام در روابط می باشد. اینکه شما با دیگران، همسر و یا دوستان خود مهربان باشید و این مهربانی خود را در قالب جملات و نیز عمل ها نشان دهید می تواند موجب افزونی محبت در میان شما گردد. اما سوالاتی مطرح می شود که تا چه میزان باید مهربان بود؟ با چه کسانی باید مهربان بود؟ آیا از دوستان تا افراد غریبه ای که در اتوبوس کنار شما هستند نیز باید مهربان بود. در پاسخ باید گفت که مهربانی خوب است اما در نظر داشته باشید که گاها پیش می آید که مهربانی شما به برخی آدم ها موجب می گردد که بخواهند از شما سوء استفاده نمایند. پس سعی نمایید همواره با دیگران مهربان باشید اما این مهربانی نباید در جهت منفی به شما باز گردانده شود.

 

صادق بودن

صداقت و روراستی موجب ایجا حس اعتماد به فرد مقابل می گردد و این اعتماد می توان می جب گردد که فرد از افکار منفی برای شما استفاده ننماید و این حس اعتماد موجب تقویت حس مهربانی و دوست داشتن می شود. زمانی که شما نتوانید به فردی اعتماد کنید پس همواره با هر حرف او شکل گیری از افکار منفی را نیز خواهید داشت و این امر به مرور می تواند رابطه شما را تخریب نماید. پس همواره صداقت و راستی را در رابطه خود حفظ نمایید.

 

 

صحبت کردن

در یک رابطه موفق هم صحبتی و مصاحبت وجود دارد و افراد در خصوص احساسات خود ، مشکلات خود ، دغدغه ها و افکاری که دارند صحبت می کنند. این صحبت نمودن موجب می شود که نوعی هم دلی ایجاد گردد و نیز مطلع بودن و شناخت را از فرد بیشتر می نماید که این خود موجب بیشتر شدن اعتماد می شود. پس هم صحبتی مخصوصا در زمان های مناسب که خالی از استرس هستید را داشته باشید.

 

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 3

  1. سلام آقای عرشیانفر واقعا حرفاتون عالیه من فقط با کانال شماآرامش میگیرم من چند سالی هست با سختی زندگی کردم وآرزوم اینه بتونم باهاتون حرف بزنم منم سید هستم و ارادت خاصی به شما دارم امیدوارم همیشه موفق باشید در پناه خدا و زندگیتون شادو سرشار از برکت و سلامتی و ثروت باشه ?????

  2. سلام ممنون استفاده کردم.لطفا بگین چطور باید رفتار کرد ک از مهربانی و صداقتمون سواستفاده نشده .من همیشه این مشکل رو دربین خانواده و دوستان دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =