یک تعادل بین زندگی و کار

چگونه میتوان به یک تعادل بین زندگی و کار دست یافت ؟

گروه بین‌المللی عرشیان همه دسته‌ها 2 دیدگاه

آیا تا به حال تلاش میکرده اید که در شغل خود همواره پیشرو بوده، در حال پیشرفت باشید و تنها به این فکر کنید که هنوز به خواسته های مادی و آنچه را که در زندگی طلب کرده اید، دست نیافته اید. در این صورت شما باید به تعادل زندگی و شغل خود دوباره بیاند یشید و آنرا اصلاح کنید. شما تنها نیستید، میلیون ها انسان سرسختانه تلاش میکنند تا در زندگی خود، به علایق خود تعادل ببخشند.

آیا شما از آن دسته انسان ها هستید که بر این باورند که تمرکز روی شغل و پیشرفت در آن را، تنها راه حرکت به جلو و پیشرفت و تعالی میدانید ؟ در این خصوص می توان به مواردی جالب اشاره کرد: بهترین رهبران دنیا و موفق ترین انسانهایی که به خواسته های خود دست یافته اند کسانی هستند که بر خواسته های خود تمرکز کرده اند که باعث تعادل در زندگی آنهاست.

 

نسبت به نیازهای خود و مرز رفتاری با دیگران، روشنفکرانه و محترمانه بنگرید.

شما قادر خواهید بود بهترین بهروری را از زمان خود داشته باشید ،اگر بدانید کجا و چگونه باید انرژی خود را متمرکز کنید. آن چیزهایی که برای شما بسیار حائز اهمیت است و برای دستیابی به اهداف متعالی خود به آنها نیاز دارید را کاملاً بشناسید. با هر کسی که در اطراف شما است طوری ارتباط داشته باشید که بتوانید نیازهای خود را شناخته و با تمرکز و کار روی تیم خود به این نیازمندی ها دست پیدا کنید .اگر شما بتوانید این پروسه ارزشمند را دنبال کنید قادر خواهید بود مرزهای بین یکدیگر را شناخته و بالاترین بهره وری را داشته باشید. راههای زیادی وجود دارد که شما را به نیل به این اهداف یاری می نماید .

آیا ورزش و فعالیت بدنی یک الزام در روزهای کاری شما محسوب میشود ؟ اجازه دهید تیم شما یک راه قابل انعطاف را دریافته و برای آن برنامه ریزی کند آیا شما به یک روز کاملا آزاد در هفته نیاز دارید که در آن نه ایمیلی باشد و نه تلفنی .نه متنی و نه کاری ! برای تیم خود این را عملی سازید و به یاد داشته باشید همه اطراف شما به چنین اوقاتی در هفته نیاز دارند و یا به کمک هایی از سمت شما برای دستیابی به اوقات دلخواه خود.

 

روی سبک زندگی و عادات شخصی خود فکر کنید

بسیاری از مردم آمریکا از کمبود شدید خواب رنج می برند. در ضمن از دیگر کمبودهای آنان می توان به ورزش کم و تغذیه نامناسب اشاره کرد. اگر شما به هر دلیلی دچار عدم تعادل در زندگی هستید موارد یادشده می تواند سهم بزرگی در سرزنشهای آینده شما خواهند داشت. بیائید و لطفی در حق خود بکنید. رژیم غذائی و سبک زندگی  خود را به صورت بهینه  تغییر دهید تا هم در شغل و هم در خانه رشد نمایید.

 

هدر دادن زمان را متوقف کنید

آیا در شبانه روز وقت کم می آورید؟ اگر نتوانید دلایل از هدر رفتن زمان را شناسایی و از بروز آنها جلوگیری کنید، در زندگی شما باقی خواهند بود. شاید گمان برید یک یا دو دقیقه وقت تلف کردن جلوی باجه روزنامه فروشی و یا گشت زنی بیهوده در سایتهای اینترنتی زمان زیادی نباشد. اما این دقایق جمع خواهند شد. اگر در طول هفته این دقایق را جمع ببندید می فهمید که زمان زیادی را از دست داده اید. حال آنکه بازنگری به این امر به شما کمک خواهد کرد تا وقت خود را مدیریت کنید.

 

گامهای موثر داشته باشید

کسانی که از شغلهای پویا و پر تحرک لذت می برند بر این باورند که هر قدم برای آنها پر از انرژی مثبت بوده حتی اگر انرژی آنها به اتمام برسد. خود آگاهی یک ابزار مهم برای دریافتن زمان پر کردن شکافها می باشد. اگر هر لحظه قدم به قدم در زندگی به جلو حرکت کنید در ارتباط با دیگران لذت بیشتری خواهید برد.

 

چند شغل بودن را فراموش کنید

کاراترین انسانها به طور ساده سعی می کنند روی مسائل منظم و متمرکز کار کنند. سعی نکنید انرژی خود را برای چند کار در آن واحد صرف کنید. همواره تمرکز روی یک موضوع موفقیت بیشتری آنگونه که شایسته است به همراه خواهد داشت. اینگونه است که در وقت اداری میتوانید بیشترین کارایی را داشته باشید.این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 2

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =