شخصیت خود را کامل تر بسازید

چگونه شخصیت خود را کامل تر بسازید

گروه بین‌المللی عرشیان همه دسته‌ها 3 دیدگاه

چگونه شخصیت خود را کامل تر بسازید: برای برخی افراد ناامید کردن دیگران ، عذرخواهی برای دیرکرد شاید امری طبیعی باشد. اما این رفتارها در واقع نشانی از ضعف شخصیتی فرد می باشد و گفتن اینکه از این کار شرمنده هستم پس از مدتی به یک عادت تبدیل می شود که تنها جمله ای است که گفته می شود و هیچ ندامتی پشت این عذرخواهی نمی باشد. افرادی که درگیری کاری بسیاری دارند اغلب با این شرایط روبه رو می شوند اما چگونه می توان تمامیت فردی خود را با رفع این ضعف ها می توان بهبود بخشید.

 

 

شخصیت, خود را کامل تر بسازید

بر روی خود سخت گیر باشید

به این موضوع فکر کنید که مواردی که شما عذرخواهی می کنید و برای دیرکرد و یا دیگر کوتاهی های خود از دیگران عذرخواهی می کنید چه مشکل و یا چالشی را برای دیگران ایجاد می کنید. با تفکر به این موضوع سعی در بهبود عملکرد خود نمایید

 

 

شخصیت, خود را کامل تر بسازید

عذرخواهی برای شرایط درخور

تنها در شرایطی که قصد دارید به بهبود عملکرد خود اقدام نمایید از دیگران عذرخواهی نمایید و یا برای نادرستی که دیگر سعی در انجام آن ندارید. این جمله که می گویید من متاسفم اما … این دلیل آوردن می تواند سرپوشی برای اشتباه شما باشد تا در دفعات بعدی نیز تکرار نمایید و در واقع جمله صحیح این است که بگویید من متاسفم. دلیل های دروغین و الکی برای عذرخواهی می تواند کار را خراب تر نماید.

 

 

شخصیت, خود را کامل تر بسازید

خیلی قول ندهید

افرادی که به دیگران قول ها و وعده های مختلفی را در جهت بهبود عملکرد خود می دهند و در خروجی اجرایی نخواهند داشت نشانی از ضعف شخصیتی آنها خواهد بود. در زمانی که قولی می دهید شرایط را بسنجید. اگر اجرای آن سخت می باشد پس قولی در این خصوص به دیگران ندهید. این تمرین را انجام دهید که در شرایطی که نمی توانید اجرا نمایید تعهد و قولی ندهید و بدون رو دربایستی بگویید نه.

 

 

شخصیت, خود را کامل تر بسازید

برنامه ریزی برای کارها

برای کارهای خود برنامه ریزی داشته باشید. اگر کارهایی را می دانید که باید انجام دهید آنها را بر روی برگه ای یادداشت نمایید. اگر کارهای شما زیاد است و اغلب فراموش میکنید که در روزهای مختلف چه کارهایی را باید انجام دهید آن را بر روی برگه یادداشت نمایید و یا مدیر دفتری برای خود داشته باشید تا در برنامه ریزی و نیز کارهایی که باید انجام دهید به شما کمک نماید.

 

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 3

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهار =