چطور مشتری های جدیدی پیدا کنیم

چطور مشتری های جدیدی پیدا کنیم ؟

عرشیان موفقیت و پیشرفت 1 دیدگاه

آیا  تا به حال مصاحبه ای آنلاین انجام دادید که ببینید چه تیپ شخصیتی ای دارید ؟ 
و بعد ایمیلی از کمپانی‌ای که  آن مصاحبه را در وبسایتش برگزار کرده بود، دریافت کرده باشید که آنها کمکتان کنند که چطور شغلی متناسب با تیپ شخصیتیتان پیدا کنید ؟ 
در حقیقت این یک مولفه حیاتی است برای رشد تجارت که “تولید مخاطب” نامیده میشود.
در تولید مخاطب: در مورد یافتن و حفظ کردن مشتریان است که حقیقتا برای رشد ضروری است، و  همان طور که میدانید اگر رشد نکنید، تجارت شما از بین میرود.

 

حالا چرا مشتریان به طور ذاتی وفادار و ثابت نیستند ؟
جواب ساده است: تعداد زیادی از مشتریان شما حق انتخاب دارند، زیرا در بازار امروز رقابت وجود دارد. بنابراین شما مجبورید مشتریان فعلی، را حفظ کنید. این  به تجارت شما اجازه نمود کردن و توسعه مطلوب یافتن را میدهد.

 

اما چطور شما استراتژی “تولید مخاطب”  را گسترش دهید؟ و چه  مدل از “تولید مخاطب” بهترین راه رو برای دنبال کردن دارد ؟
در اینجا چیزهایی که لازم  دارید، برای بنا نهادن یک تولید مخاطب با کیفیت و استاندارد، آورده شده است.
اهدافتان را مشخص کنید: اولین چیزی که لازم است درک کنید این است که هر مشتری و مخاطب متفاوت است.
به عنوان مثال کسی که فقط وب سایت را بازدید می کند با کسی که کامنت میگذارد متفاوت است.

 

هدف این است که تشخیص دهید هر مشتری در کجای راه است و بهترین روش برای دستیابی به آنها چیست ؟
معمولا تیم فروش و بازاریابی تصمیم میگیرند که شبکه گسترده ای از مخاطبین داشته باشند و به بهترین عملکرد خود امیدوار است، اکثر  تجارت ها در تشخیص این موضوع شکست خورده و تنها 5 – 15 % از محصول خود را می فروشند.

 

بنابراین چرا زمان، پول و انرژی خود را برای فردی که پتانسیل کمی برای مشتری با ارزش شدن دارد ، هدر دهید ؟
به کاربرهای شخصی خود رجوع کنید تا دریابید چه کسی مشتری ایده عال شماست بعد اجازه دهید تیم فروش شما از راه های خود به هدفی که برای آنها قرار داده اید دست یابند. به یاد داشته باشید فردی که یکبار فرمی را پیش کمپانی شما پر کرده است ممکن است لزوماً فردی نباشد که تمایلی برای تعهدات آینده ی شرکت شما داشته باشد و اگر شما این را متوجه نشوید مجبور خواهید بود معیارهای خود را برای کیفیت تغییر دهید تا مخاطب جذب شود.
برای اجرا کردن یک سطح از تمرکز و استراتژی و هدف وقت بگذارید چون به شما اجازه می دهد خیلی مأثرتر باشید. و همچنین می توانید با تغییرات کوچک پیشرفت چشمگیری داشته باشید و به رشد مخاطبان نزدیک شوید. زمانی که شما مصم هستید که چه کسی را هدایت و رهبری کنید دقیقا زمان آن است که مخاطبان خود را محدود کرده و تشخص دهید چه کسی از میان آنها می تواند به عنوان کاربر یا مخاطب با کیفیت خرید باشد.
یک مخاطب خرید فردی است که علاقه خود به کمپانی شما را در زمانی ابراز کرده است. شاید او در خبر نامه شما ثبت نام کرده باشد یا در لیست ایمیل های شما باشد ممکن است او یکی از محتواهای شما را به اشتراک گذاشته باشد یا یاداشتی را برای مطلب شما گذاشته باشد یا ممکن است که او تستی راکه شما در سایت گذاشته اید را انجام داده باشد و فرمی را برای دسترسی به پاسخ پر کرده باشد. او اساساً در این زمان با معیار ها و پایه های کمپانی شما آشنا شده است و حتی اگر آماده خرید نباشد به طور مطلوبی به خرید نزدیک شده است.
حالا در مورد مخاطبینی صحبت کنیم  که نه تنها علاقه شان به محصول یا سرویس شما را نشان داده اند بلکه علاقه به خردید را نیز دارند. اینها مخاطب های با کیفیت شما هستند، آنها فردی هستند که آشنایی کامل درباره محصول دارند و یک قدم بیشتر برداشته اند و به شما نشان داده اند که آماده اند برای خرید، به عنوان مثال اگر شما فروش آنلاین دارید آنها کسی نیستند که تنها وبسایت شما را بررسی عمومی و اجمالی کرده باشند یا فقط در خبر نامه ثبت نام کرده باشند بلکه آنها کسانی هستند که آیتم شما را در سبد خرید خود گذاشته اند، اما امکان دارد که به یک محرک کوچک نیاز داشته باشند برای تبدیل شدن به یک مشتری واقعی شدن. و این وظیفه شما و تیم شماست که یک تجربه مطلوب و بهینه برای مشتری خلق کند چون اگر آنها بار اولی باشد که از شما خرید می کنند دوست دارند مطمین باشند که در جای درستی هستند.
به یاد داشته باشید هویت برند شما از زمانی شروع می شود که شنید و دیده می شوید. برای عمیق کردن ارتباطتان با چنین مشتریانی وقت بگذارید زیرا کیفیت تجربه آنها در این زمان می تواند سازنده ی تصمیم آنها برای اینکه یک مشتری دایمی بشوند یا نه باشد. پس مطمین شوید که سرویسی ارایه می دهید که مشتری دایمی بشوند. شما در حدی باید خدمات ارایه دهید که نه تنها توقع آنها را برآورده کند بلکه از سطح توقع آنها متجاوز شود.

 

توسعه دادن مخاطبین بیشتر
حالا شما متوجه شده اید که چرا تمام مخاطبان شما ارزش یکسانی ندارند و شما می توانید از این اطلاعات استفاده کنید و روش افزایش مخاطب و مشتری های خود را مهندسی کنید. در مورد مشتری های خود بیندیشید سپس  بیابید که آنها کجای مرحله فروش شما هستند و روشی قدرتمند را طراحی کنید برای دسترسی به آنها. آیا می دانستید که گوگل ماهانه ۱۰۰ بیلیون بازدیدکننده دارد؟ و به خاطر این است که ۶۱ درصد از فروشندگان می گویند که رشد مشتری و حضور آنها یک اولویت اول است این یک مولفه مهم است که مخاطب های بالقوه ی جدید ایجاد می کند.

 

تبلغات
برای تبلیغات در رسانه ها هزینه کنید تا تبلیغی مناسب و با قدرت نهانی خلق کنید که مشتری های بالقوه را هدف قرار دهد و با چنین تبلیغی شما کارآیی خود را بالا برده و می توانید مخاطبان خود را اغوا کنید.

 

فروش در رسانه های اجتماعی
آیا می دانستید که منافع و درآمد شما تا ۲۴ درصد افزایش می یابد؟ زمانی که شما رسانه های اجتماعی را برای مخاطبان خود به کار می برید؟ قدرت نقوذ فیس بوک، تویتر و اینستاگرام را برای دست یابی به هدفتان دست کم نگیرید. هر کدام از این رسانه های اجتماعی باید استراتژی منحصر به فرد خود را داشته باشد و رضایت مخاطب خاص خود را برآورده کند. اگر شما مخاطب های خود را در رسانه ها با فعالیت های خود درگیر کنید شما می توانید مشتری های خود را توسعه دهید.

 

فروش مطلوب
از وبینارها تا پادکست ها و از کتاب ها تا ویدیو ها همگی روش هایی هست که می توانید برای رشد مشتری های خود استفاده کنید. زمانی که شما برای مشتری خود ارزش قایل شده و نیازهای او را پاسخگو هستید آنها طرفدار دیوانه وار شما خواهند شد و سطح رضایت بالای آنها مشتریای جدیدی را ایجاد می کند. باید اطلاعاتی را که برای تصمیم گیری درست نیاز دارند را فراهم کنید با تکنیک های درست در این ناحیه شما مشتری های دایمی را خواهید ساخت.

 

فروش با ایمیل
فروش با ایمیل یکی از بهترین روش هایی است که شما مستقما می توانید با مشتری در ارتباط باشید. این یکی از موثر ترین روشها برای تبدیل مخاطب به خریدار است زیرا یک روش منحصربه فرد با مشتری است که شما از قبل می دانید جزب کمپانی و سرویس شما شد است که بسیار حیاتی می باشد. اطلاعات مشتری خود را در اولین فرصت به دست آورده و همیشه سعی در به روز کردن و ادامه رشد آن داشته باشید. مخاطبان خود را با اطلاعات ارزشمند محاصره کنید تا آنها هیچ جای دیگری نروند.


این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 1

  1. سلام .من ناشر هستم و تازه کار .هنوز نتونستم مشتری جذب کنم و این خیلی عذابم میده.روشهای پیشنهادی شما با صنف کاری من جور در نمیاد .ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 9 =