آتش عشق

چطور رابطه عشق را زنده نگه داریم ؟

گروه بین المللی عرشیان عشق و روابط پیام بگذارید

بارقه عشق را روشن نگه دارید:

  • سختی زندگی واقعی است.
  • فرزندان زندگی رمانتیک را می کشنند.
  • فاصله گرفتن زیاد راهکار خوبی نیست.
  • شما هم نمی توانید عاشق باشید و هم یک شغل موفق داشته باشید! مجبور به انتخاب هستید.
شما حداقل یکی از این عبارات یا مشابه آنها را قبلاً شنیده اید.
یکی از مهم ترین افسانه های رایج درباره روابط طولانی مدت این است که عشق و شور و حرارت فقط مربوط به اوایل شروع رابطه است، زیبایی ها، هیجانات و بارقه ی عشق.
شعله عشق ناچاراً کم نور و بی فروغ و حتی شاید ناپدید شود.

 

به نظر آشنا می آید؟
چرا بارقه عشق خاموش می شود؟
زوج ها علل بیشماری را برای این خاموشی عشق ذکر می کنند. معمولاً این دلایل مربوط به وقت کافی نداشتن برای سپری  کردن با هم می باشد.
این ممکن است به خاطر مسافت دور از هم، برنامه کاری ناهماهنگ با هم  یا بچه ها و نیازهای آنان باشد.
چرا یک شرایط موقت، ناخودآگاه به یک عادت تبدیل می شود. بهانه ها از “فردا” ، ” هفته بعد” یا “وقتی همه امور ردیف شد” شروع می شود.
زمان کمتر با هم سپری کردن منجر به کاهش صمیمیت خواهد شد، که کاهش جذابیت زوج را به همراه دارد. و کاهش جذابیت باعث فروکش روابط بین زوج ها خواهد شد. و این شروع یک سیکل معیوب فاصله گرفتن ازهم است.
اما هنوز روشن نگه داشتن فروغ عشق امکان پذیر است.

 

۶ راه برای زنده نگه داشتن آتش عشق ، در پایین آورده شده

 

۱- خلق کردن

شما باید چیزی را که می خواهید خلق کنید. شریک خوبی باشید همانطور که دوست دارید طرف مقابل شما باشد. درباره شروع رابطه و روزهای اول آن فکر کنید، شما مایل بودید هر کاری انجام دهید تا شریکتان خوشحال شود. چرا الان اینگونه رفتار نمی کنید؟

 

۲- با شریکتان  حرف بزنید.

شما برای یک رابطه مثبت باید با همدیگر صحبت کنید. اگر صمیمت می خواهید باید این کار را انجام دهید. منظور از صحبت کردن فقط  پنج دقیقه صحبت کردن قبل از به خواب رفتن نیست. منظور طرح دادن درباره آینده زندگیتان، درک زبان عشق شریکتان و فهمیدن ذهن او است.

 

۳- رشد کردن

چیزی که ما را جذب فردی می کند، دیدن بخشی از خودمان در او می باشد سپس ما بی میل می شویم چون این خصوصیات بعد از مدتی درشریکمان خاموش شده که باعث خراب شدن روابط می شود.  رشد کردن زمانی اتفاق می افتد که ما از نقطه راحتی خود قدم برداشته و بیرون می آییم سپس کاری جدید برای همدیگر انجام دهید.

 

۴- طرح ریزی کردن غافلگیری

ممکنه خیلی احساسی به نظر بیایید ولی غافلگیری کردن ناگهانی برای شریکتان خیلی خوشایند است. یکی از طرح های غافلگیری مطلوب یک قرارغیر قابل انتظار هست. در تقویم همسرتان روزی را مشخص کنید ولی نگویید که قصد انجام چه کاری را دارید! بعد از این زمان نهایت استفاده را ببرید برای انجام کاری که هردویتان لذت می برید، شام خوردن با هم یا سینما رفتن یا حتی قدم زدن، شریکتان متوجه می شود که شما برای او و رابطه تان وقت کافی می گذارید. و شما شاهد خواهید بود با این کار به روزهای اول آشنایی بر می گردید.

 

۵- متوقف کردن داستانهای قدیمی زندگی

این لحظه تنها زمان واقعی می باشد. پس شریکتان را به خاطر گذشته مواخذه نکنید. گذشته، گذشته و تمام شده است. به جای آن فکر کنید چگونه او را عاشق تر کنید و ببینید سپس عمل کنید.

 

۶- بخشیدن

بخشیدن نشان می دهد که شما شریکتان را در الویت قرار داده اید. به یاد آورید که اگر خودتان همکاری نکنید چیزی به دست نمی آورید. و در این صورت حس خواهید کرد که ناچیز هستید در عوض فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید که شریکتان احساس سرشار از عشق کند. حس کنید که او در اولویت اول شماست. بیشتر از انتظار او عمل کنید و نفر اول زندگی همدیگر باشید.این محتوا را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =