هشت فاکتور در خوابیدن بهتر شما

عرشیان بهداشت و سلامتی پیام بگذارید

شاید پیش آمده باشد که حتی پس از خواب کافی و یا بعد از چرت بعد ظهر باز هم احساس خواب الودگی می کنید. این سوال پیش میاید که چرا شما باز هم پس از خوابیدن کافی خسته اید؟ شاید شب گذشته خواب کافی نداشته اید و این کم خوابی در تمام روز احساس خواب الودگی و کسلی را برای شما خواهد داشت. در ادامه 11 روش که به شما کمک می کند خواب خوبی را داشته باشید را بیان می نماییم.

 

تنظیم وقت خواب

برای خود ساعت خواب و زمانی را تعیین کنید که هر شب آن ساعت به خواب بروید. این امر به شما کمک بسیاری می کند تا بدن شما در آن ساعت احساس خواب الودگی نماید . اگر می خواهید ساعت خواب خود را تغییر دهد این تغییر در میزان کم باشد تا بتواند به مروز زمان در ساعتی که مد نظرتان است ساعت خواب بودن خود را تنظیم نمایید.

 

تحرک در طول روز

تحرک و فعالیت در طول روز موجب می شود که شما احساس خستگی بیشتر نمایید. ورزش و یا تحرک بسیار موجب می شود که بدن شما زودتر خسته شود و احساس خواب الودگی کنید.

 

کاهش فعالیت

زمانی که به وقت خواب خود نزدیک می شوید فشار فعالیت های خود را کاهش دهید. برای مثال موزیک ارام ، خواندن کتاب ، دوش گرفتن فعالیت های آرام کننده ای می باشند که به شما کمک می نماید احساس خواب آلودگی کنید.

 

نوشیدنی کافئین دار ننوشید

خوردن قهوه ، کافه میکس موجب انرژی دادن به شما می شود و می تواند احساس خواب آلودگی شما را رفع کند پس از خوردن نوشیدنی های کافئین دار در زمان خواب جلوگیری کنید.

 

یک غار درست کنید

اتاق خواب شما باید خنک ، تاریک و ارام به مانند یک غار باشد. البته اتااق خواب خود را خیلی سرد و یا خیلی گرم نکنید و یا صدای تلویزیون و یا اهنگ می تواند موجب شود به راحتی نتوانید بخوانید.

 

چرت زدن

چرت زدن هشیاری و انرژی شما را باز می گرداند بویژه در بعد از ظهر و بعد از خوردن ناهار زمان مناسبی برای چرت زدن می باشد. البته در زمانی که برای خواب شب می خواهید بخوابید چرت نزنید زیرا که خواب شما می پرد.

 

به دنبال سورپرایز نباشید

سعی نمایید که در شب سوپرایز شوید زیرا که این سوپرایز شدن می تواند به شما انرژی دهد. میوه ها و تنقلات با شیرینی و چربی کم را میل نمایید تا انرژی بسیاری را به واسط شیرینی و چربی بدست نیاورید.

 

تخت خواب شما فقط برای خواب است

تخت خواب شما محلی برای تلویزیون دیدن ، خوردن و یا کار کردن نمی باشد و وقتی که به تخت خود می روید باید بخوابید.

 



این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + پنج =