قانون پرداخت بها

عرشیان مقالات اختصاصی پیام بگذارید

دوستان عزیزم سلام سید محمد عرشیانفر هستم خیلی خوشحالم که در خدمت شما دوست عزیزم هستم امروز میخوام راجع به یکی از بزرگترین و کلیدی ترین قوانین هستی در خدمت شما دوستان عزیزم باشم و اون قانون هم قانون پرداخت بهاست.

قانون پرداخت بها چیه؟ وقتی ذهن ما کلمه ی پرداخت بهارو میشنوه ناخوداگاه یاد پرداخت پول میفته در صورتی که پرداخت پول یک قسمتی از این قانونه,این قانون میگه برای بدست آوردن هرچیزی در این هستی باید یک بهای خاص پرداخت کرد و بهای هرچیزی با یک چیز دیگه متفاوته. یعنی شما برای بدست آوردن یک چیزی باید یک بهای دیگه ای بپردازی و برای بدست آوردن یک چیز دیگه باید یک بهای دیگه ای بپردازی.
مثلا بهای فرزند دار شدن برای مادر چیه؟ بله,سختی های 9 ماه بارداریه.سختی های بدنیا اومدن فرزند, کارهای یک نوزاد بهای یک فرزند مواظبت ها و مراقبت هاییه که سالیان سال این مادر باید اونارو پرداخت کنه چون فرزند خواسته. چون فرزند خواسته باید این بهارو هم پرداخت کنه, تا کی؟ تا جایی که اون فرزند به حدی از بلوغ برسه که خودش بتونه گلیم خودشو از آب در بیاره.بله بهای پیدا کردن یک کار خوب چیه؟ بهای پیدا کردن یک کار خوب تخصص, تعهد, نظم, لیاقت و شخصیتی که اون شخص اول باید اونو پرداخت کنه. تا این عالم هوشمند و دقیق و منظم و هوشیار اون رو در مسیر اون کار خوب قرار بده و اون کار خوب رو بهش تقدیم کنه.
بهای یک ازدواج موفق چیه؟ بهای یک ازدواج موفق تعهدات,لیاقت,برنامه ریزی نظم و انضباط و اون تعهدیه که هرکس اول باید ببینه میتونه برای بدست آوردن یک همسر خوب اون تعهدات رو امضا کنه.
بهای یک استاد خوب چیه؟ بهای یک استاد خوب نظم و دقت و ادبی هست که اون شاگرد باید داشته باشه تا بتونه با اون استاد خوب هم فرکانس بشه و در اون مسیر استاد قرار بگیره.
بهای رسیدن به یک منزل خوب چیه؟ آیا فکر میکنید فقط بهای یک منزل پوله؟ نه نه.پول یکی از اجزای اون بهاست. بهای خونه دار شدن یکیش حس خوبیه که قبل از رفتن به داخل اون خونه شما باید در خودت داشته باشی. یکیش احساس شکرگزای نسبت به اون خداییه که توان خریدن این منزل رو به تو داده.یکیش حس خوبیه که شما حس احترامیه که به خانوادت داری شاید باور نکنی که حس خوب و احترام به خانواده ارتباط خیلی مستقیمی به خریدن اون خونه داره و یکی از اجزای بهای خریدن اون خونست.
یا مثلا بهای بدست آوردن ایمان و یقین چیه؟
بهای بدست آوردن ایمان و یقین داشتن شجاعت و روحیه تسلیم و باوره.توی کتاب های آسمانی ببینید که پیامبران الهی برای بدست آوردن ایمان و یقین چه بهاهایی پرداخت کردن. پیامبر اسلام, عیسی(ع),موسی,ابراهیم,ایوب,یوسف و دیگر پیامبران چه بهایی پرداخت کرده اند. یک سری به کتاب آسمانی خودمون بزنید, ببینید که حضرت مریم برای بدست آوردن حضرت عیسی,فرزندش چه بهایی پرداخت کرد. ببینید حضرت یوسف برای رسیدن به مقام پادشاهی و پیغمبری چه بهایی پرداخت کرد. یا داستان حضرت موسی را در قرآن بخونید ببینید مادر موسی برای بدست آوردن موسی چه بهایی پرداخت کرد. زندگی نامه همه ی انسان های موفق رو مطالعه کنید حتی 1مورد هم نمیتونید پیدا کنید چیزی در این هستی بدون پرداخت بهاش به کسی داده شده باشه. بازهم این جمله رو تکرار میکنم از بس این جمله مهمه,هیچ چیزی در این هستی بدون پرداخت بها به هیچکس داده نمیشه. این توهم ماست که فکر میکنیم اگه بهای چیزی رو نپردازیم میتونیم اون رو بدست بیاریم. نه اصلا اینطور نیست .بهای تحصیل در یک دانشگاه بزرگ دنیا کم خوابی,کم خوری و روی چند ساعت تحقیق و مطالعه هست.
بهای رسیدن به درجات بالای معنوی. از نفسه. مواظب قوه ی خیال بودنه, مواظب زبان بودنه, مواظب چشم و فکر بودنه. بله بهای حرفه ای شدن برای ورزشکار مواظب غذا و خواب بودنشه. توی زندگینامه هیچ ورزشکار حرفه ای شما نمیتونید ببینید اون ورزشکار مثل همه مردم میخورده و میخوابیده و هرکاری که دوست داشته میکرده و بعد هم یک شبه شده ورزشکار حرفه ای. نه اون زحماتی که طی این سالیان سال,اون برنامه ها و مراقبت هایی که کشیده اون ها بهای حرفه ای شدنش بوده.
جالبه بدونید دوست عزیزم اتفاقا نقطه جدایی انسان های معمولی و انسان های خاص همینجاست.
همین قانون پرداخت بهاست.انسان های معمولی حاضر به پرداخت بهای موفقیت هاشون نیستن ولی آدم های حرفه ای میدونن اگه این بهارو نپردازن ملکوت به اون ها اجازه ی ورود به دنیای موفقیت رو صادر نمیکنه.همه ی انسان های حرفه ای جلوی این قانون سر تسلیم فرود میارن چون میدونن این قانون یک قانونه الهیه.
خب دوست عزیزم آیا شما توی دفترچتون نوشتید که چه بهایی برای رسیدن به تک تک خواسته هاتون باید پرداخت کنید و آیا حاضر به پرداخت اون بهاها هستید؟ از امروز هروقت یک خواسته ی جدیدی توی ذهنتون بوجود اومد سریع خودکارتونو بردارید توی دفترچتون بنویسید برای رسیدن به این خواستم چه بهایی باید پرداخت کنم؟ یرای رسیدن به این خواستم چه بهایی باید پرداخت کنم؟
و جلوی اون سوال همینطور لیست کنید جواب های زیادی هست که اون ها بهاهای رسیدن شما بهاون موفقیت هستند.و شب به شب دوباره توی دفترچتون بنویسید امروز برای رسیدن به این خواستم چه بهاهایی پرداخت کردم.و اینو بدونید که به میزانی که بها پرداخت میکنید به شما داده میشود.
و خیلی از عزیزانی که بارها به من میگن من به فلان خواستم نرسیدم، سریع من فقط من همین سوال رو ازشون میپرسم میگم چه بهایی برای رسیدن به اون خواستتون پرداخت کردید؟
الانم از شما دوست عزیزم سوال میکنم اون آرزوها و اهداف و برنامه ها و چشم اندازی که شما دارید، یک بهای خاص باید براش پرداخت کنید.
چه بهایی برای رسیدن به خواسته هاتون تا الان پرداخت کردید؟
امیدوارم که این قانون را با جدیت پیگیری کنید، باور کنید و حقش را ادا کنید. بدون پرداخت بها هیچ چیز به هیچکس داده نمیشود.

 

منبع: سید محمد عرشیانفراین محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − دوازده =