شش روش, سالم و خوشمزه, تهیه خوردنی های سالم

شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

گروه بین‌المللی عرشیان همه دسته‌ها پیام بگذارید

همه ما می خواهید مواد غذای سالمی را تهیه نماییم و بخوریم اما گاها مواردی همچون سلیقه غذایی ، تایم زمانی و یا عادت های غذایی موجب می شود که افراد به سمت وعده های غذایی که سلامتی لازمه را ندارند رو آورند. در اینجا مواردی را خواهیم گفت که چگونه غذای خود را سالم تر و نیز راحت تر تهیه نمایید.

شش روش, سالم و خوشمزه, تهیه خوردنی های سالم

نمک و چربی را کنار بگذارید

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید نمک و چربی را به مقدار کم بزنیم و یا در صورت نیاز بریزیم. اگر در رژیم غذایی سالم هستید پس یاد بگیرید که چگونه مزه ها و چاشنی های مختلف را بدون اینکه بخواهید برنامه غذایی اشتباه را اجرا نمایید به غذاهای خود بیفزایید.

 

شش روش, سالم و خوشمزه, تهیه خوردنی های سالم

به دنبال غذاهای متنوع باشید

همیشه یک منو غذایی را استفاده نمایید بلکه با مواد غذایی مقوی و سالم به دنبال تهیه غذاهای جدید باشید و تنوع را در منو غذایی خود قرار دهید. با غذای خوب و مواد غذایی که دارید بازی کنید و در روش های مختلف مواد غذایی را با هم ترکیب نمایید و میل نمایید.

 

 شش روش, سالم و خوشمزه, تهیه خوردنی های سالم

تایم برای پختن غذا

اینکه تایم بیشتری برای غذا پختن بگذارید می توانید غذای خوشمزه تری را داشته باشید. البته بعضی غذاها را می توانید در مدت زمان کوتاه نیز تهیه نمود که ارزش غذایی و نیز مزه خوبی هم دارند. همچنین شما می توانید در یک وعده ، غذای بیشتری را تهیه نمایید تا در تعداد دفعات بیشتری میل نمایید و با اینکار در تایم خود صرفه جویی نموده اید.

 

شش روش, سالم و خوشمزه, تهیه خوردنی های سالم

تنها غذا نخورید

پس از اینکه غذای خوشمزه و سالم خود را اماده کردید با افرادی که دوستشان دارید آن را میل نمایید. خوردن غذا به تنهایی میل به تهیه غذای خوشمزه را کم می نماید. پس غذای خود را به تنهایی میل ننمایید.

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =