Preparing Food 1073x537 - شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

مدیریت سایت بهداشت و سلامتی, مطالب پیام بگذارید

همه ما می خواهید مواد غذای سالمی را تهیه نماییم و بخوریم اما گاها مواردی همچون سلیقه غذایی ، تایم زمانی و یا عادت های غذایی موجب می شود که افراد به سمت وعده های غذایی که سلامتی لازمه را ندارند رو آورند. در اینجا مواردی را خواهیم گفت که چگونه غذای خود را سالم تر و نیز راحت تر تهیه نمایید.

Salt 1024x512 - شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

نمک و چربی را کنار بگذارید

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید نمک و چربی را به مقدار کم بزنیم و یا در صورت نیاز بریزیم. اگر در رژیم غذایی سالم هستید پس یاد بگیرید که چگونه مزه ها و چاشنی های مختلف را بدون اینکه بخواهید برنامه غذایی اشتباه را اجرا نمایید به غذاهای خود بیفزایید.

 

Chenge Food 1024x512 - شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

به دنبال غذاهای متنوع باشید

همیشه یک منو غذایی را استفاده نمایید بلکه با مواد غذایی مقوی و سالم به دنبال تهیه غذاهای جدید باشید و تنوع را در منو غذایی خود قرار دهید. با غذای خوب و مواد غذایی که دارید بازی کنید و در روش های مختلف مواد غذایی را با هم ترکیب نمایید و میل نمایید.

 

 sleep pic clock 1024x512 - شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

تایم برای پختن غذا

اینکه تایم بیشتری برای غذا پختن بگذارید می توانید غذای خوشمزه تری را داشته باشید. البته بعضی غذاها را می توانید در مدت زمان کوتاه نیز تهیه نمود که ارزش غذایی و نیز مزه خوبی هم دارند. همچنین شما می توانید در یک وعده ، غذای بیشتری را تهیه نمایید تا در تعداد دفعات بیشتری میل نمایید و با اینکار در تایم خود صرفه جویی نموده اید.

 

Restoran 1024x512 - شش روش برای تهیه خوردنی های سالم و خوشمزه

تنها غذا نخورید

پس از اینکه غذای خوشمزه و سالم خود را اماده کردید با افرادی که دوستشان دارید آن را میل نمایید. خوردن غذا به تنهایی میل به تهیه غذای خوشمزه را کم می نماید. پس غذای خود را به تنهایی میل ننمایید.

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.