Life After Bankruptcy

زندگی بعد از ورشکستگی

گروه بین‌المللی عرشیان مقالات 1 دیدگاه

از دست دادن ناگهانی شغل، یک مشکل پزشکی اورژانسی، طلاق، هزینه های غیر قابل کنترل، یا یک شریک کاری نامناسب چیزهایی است که منجر ورشکستگی می شود. به هرحال، چه بحران های مالی قابل پیشگیری باشند یا نه،  بیشتر مردم با ورشکستگی به صورت خشم، گناه و شرمندگی مقابله می کنند. چون آن ها حس می کنند، شکست خورده اند.

بسیاری از مردم به طور مداوم خودشان را مواخذه می کنند و خودخوری و خود سرزنشی دارند و هرروز و هرلحظه به خود می گویند، تو یک شکست خورده ای. مشکل آنجاست که این امر یک ذهنیت دروغین درونی است و سرانجام در ناخوداگاه شما به یک واقعیت تبدیل می شود. روزی فرا خواهد رسید که شما این شکست را جزء لاینفک زندگی خود می دانید.
این هویت هیچ کمکی به شما یا کسانی که به آن ها بیشترین اهمیت را می دهید، نمی کند. به طوری که تنها به عنوان یک آموزه ای برای راضی کردن خود می باشد.
در زندگی حقیقی، همه انسان ها به نوعی در چیزی شکست خورده اند، اما این به آن معنا نیست که آن ها انسان های ناپایداری هستند.
آبراهام لینکلن در سن ۲۴ سالگی ورشکست شد !
والت دیسنی ، میلتون هرشی ، هنری فورد و استنلی نیز قبل از اینکه امپراطوری های ثروت و تصور را بسازند ورشکست شده بودند.

تونی رابینز: “۸۰% از موفقیت روانشناسی و ۲۰% دیگر مکانیک است.”

اطلاعات بسیاری برای اینکه چگونه بتوان اعتبار خود را بعد از ورشکستگی به دست آورد، وجود دارد. به طوری که جبران خسارت های مالی باید همواره از احساسات انسان ها شروع شود.

 

خلق پیشرفت های ناگهانی
همان گونه که تونی رابینز جدیدا در کتاب خود ذکر کرده است، احساسات یک عادت می باشند، شما باید هرروز فکر خود را آموزش داده و احظه به لحظه آن را تقویت کنید، تا بتوانید آن را تحت کنترل در آورده و افکار خوب را در آن نگه داشته و افکار منفی را که دائم نجواگر ناامیدی واتهام های بی پایه و اساس به شکست های پیشین می باشد را حذف کنید. این کاری است که شما باید هر روز تمرین کرده تا مثبت اندیش بوده و تغییراتی که به آن نیاز دارید را سبب گردد. اگر میخواهید تغییرات ناگهانی مثبت را تجربه کنید، باید سه مورد ذیل را تغییر دهید:
  • استراتژی: یک استرتژی خوب که بتواند به طور عمیقی باعث تغییر در یادگیری و عملکرد روزانه ی شما شود، مورد نیاز است. اگر به دنبال پیشرفت های شگرف در امور مالی خود هستید، آن چیزی است که باعث می شود اعتبار شما دوباره ساخته شود و روش های عملی متعددی جایگزین روش های قدیمی گردد. اما اگر باور کنید یا نه استراتژی نیز مهم ترین عامل نمی باشد و آن تنها ۲۰% قوانین را به خود تخصیص داده، به خاطر اینکه فقط حکم عامل محرک را تشکیل می دهد.
  • داستان: داستانی که شما هرروز برای خود تعریف می کنید و هرچند وقت یکبار در خصوص زندگی خود و امور مالی خود به یاد می آورید، چیزی است که ذهن شما را ثابت نگه میدارد و شما به این داستان ایمان دارید.
به طور صادقانه باید بگویم حقیقت داشتن یا نداشتن این داستان چندان مهم نیست، بلکه این شما هستید که به آن جامه حقیقت می پوشانید. این داستان مانند کودکی است که به جای هدیه ی کریسمس، مقداری کود هدیه گرفته است و به سمت خانه می رود و سرشار از شعف است و به دنبال اسب کوچک خود می گردد. حقیقت این جاست که او چیزی بی ارزش هدیه گرفته است؛ اما میتواند معانی زیبایی از تخیلات خود بسازد. داستان و یا آن چه که به آن اعتقاد دارید، چیزی است که ذهنیت شما رامی سازد.

 

آیا ورشکستگی پایان زندگی شماست یا زاده شدنی دوباره است؟
اگرشما به تغییر این داستان جانکاه و انرژِی گیر فکر نکنید، این امر در وجود شما نهادینه شده است و می تواند بهانه های بسیاری را برای توجیه شکست و عدم دسترسی به استراتژی درست در راه شما قرار دهد، این موضوع باعث عدم دسترسی شما به استراتژی شده و اگر هم به آن دست یابید، کار چندانی را نمی توانید به پیش ببرید.
-موقعیت: این چیزی است که شما به طور کامل تغییرش می دهید، تغییر سرزندگی فیزیولوژیکی شما می تواند بر موقعیت احساسی شما تاثیر گزارباشد. تحقیقات محققین دانشگاه هاروارد نشان داد که قدرت وضع اندام ها، ژست، برای دو دقیقه می تواند باعث کاهش ترشح هورمون های استرس و افزایش آرامش و اعتماد به نفس شود. حرکت کردن، سریع ترین راه برای تغییر آنچه را که حس می کنید است.
ورشکستگی پایان راه نیست، بلکه فقط یک مانع است که می توانید از آن بگذرید و باعث قدرتمندتر شدن شما نسبت به روزی است که شروع کرده اید.


این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 1

  1. با عرض سلام و ادب
    بسیار عالی بود
    لطفا از این قبیل مطالب راجب شکست و چگونگی رد شدن از این مرحله بیشتر تو سایت یا کانال تلگرام بزارید
    با تشکر از زحمات شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =