راه های دست برداشتن از خیالبافی و شروع کار

عرشیان عشق و روابط پیام بگذارید

راه های دست برداشتن از خیالبافی و شروع کار: انسان ها رویاها و ارزوهایی در سر خود می پرورانند و همین ارزوها موجب می گردد که افراد به سمت هدف های خود تلاش کنند و بدان برسند. اما برخی افراد تنها به خیالبافی و خیال پردازی می پردازند در واقع آرزوهای خیلی بزرگ دارند اما تلاش و فعالیتی در خصوص رسیدن به این ارزوها انجام نمی دهند. انها می گویند می خواهند موفق باشند و به ارزوی خود برسند اما در حقیقت فعالیتی را برای رسیدن به این ارزوی خود انجام نمی دهند.

فرض کنید فردی می گوید می خواهد بعد از سایت کاری خود به کسب درآمد از بازاریابی انلاین بپرازد اما وقتی به خانه می آید جلو تلویزیون می نشیند و به تماشای فیلم می پردازد. در واقع این فرد تنها ارزو در سر خود می پروراند و خیالبافی می کند اما تلاشی برای رسیدن به این ارزو نمی کند. در ادامه روش هایی که به شما کمک می کند که از خیالبافی دست بردارید را بیان می نماییم.

 

استراتژی کاری تعیین کنید

هدف و ارزوی خود را در نظر بگیرید. این ارزوی شما تا چه میزان سخت و دشوار می باشد. تمامی این ابعاد را در نظر بگیرید و حال راه و استراتژی برای رسیدن به این هدف منظور نمایید. استراتژی کاری می تواند مسیری را که می بایست طی نمایید را تعیین نماید و شما را بدان مسیر هدایت نماید. زمانی که شما استراتژی کاری خود را تنظیم می کنید تمامی جنبه های مختلف را می توانید در نظر بگیرید و از زاویه های مختلف انجام شدنی بودن کار را مورد بررسی قرار دهید.

 

هدف را تعیین کنید

چرا برخی افراد نمی توانند سخت تلاش نمایند. زیرا که آنها انگیزه کافی برای حرکت به سمت هدف خود ندارند و نیز هدف خود را تعیین ننموده اند و یا هدف خود غیرقابل رسیدن و یا کم اهمیت تلقی می کنند. پس بنابراین هدف می تواند انگیزه کافی را برای حرکت به سمت مسیر به شما دهد. هدف خود را تعیین نمایید و آن را با خود تکرار کنید و رویاهای خود را متناسب با رسیدن به هدف خود تنظیم نمایید تا بتوانید دلگرمی بگیرید. هدف خود را بر روی کاغذ درج کنید و بنویسید زیرا دیدن روی کاغذ می تواند از نظر قوه بینایی در ذهن شما بیشتر ماندگار شود و شما تلاش خود را برای رسیدن به این هدف بیشتر نمایید زیرا که جلوه واقعی بیشتری برایتان پیدا خواهد کرد .

 

نوشتن برنامه کاری

به منظور موفقیت بیشتر بر روی کارهای خود آنها را بر روی برگه کاغذ بنویسید و پس از ان به اجرا درآورید. زمانی که شما بر روی برگه کاغذ کارهای خود را یادداشت می کنید دیگر ذهن شما در گیر انجام شدن آن قرار نمی گیرد و تنها کارها را پشت سر هم انجام می دهید. زمانی که شما کارها را بر روی برگه یادداشت نمی کنید ذهن شما مدام در حال انالیز می باشد که چه کارهایی مانده است و چه کارهایی باید انجام دهید  این امر نگرانی شما را بیشتر می نماید و راندمان کاری شما کاهش می یابد.این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 3 =