دلایلی که شما در زندگی شکست می خورید

مدیریت سایت بهداشت و سلامت, مطالب 2 دیدگاه

اگر زندگی شما انطوری نیست که انتظارش را داشتید می تواند به دلایل بسیاری بازگردد. در این مقاله ما دلایلی که منجر می گردد افراد به شکست در زندگی روبه رو شوند را بیان می نماییم. زمانی که شما ضعیف عمل نموده اید درست همان زمانی است که می بایست بر روی خود کار کنید و به تقویت شخصیتی خود بپردازید.

 

ترسی که با آن مواجه هستید

زمانی که شما ترس از چیزی را دارید پس نمی توانید تصمیم درستی را نیز در آن شرایط بگیرید و همین ترس موجب شکست شما خواهد شد. ترس خود را کنار بگذارید و بدانید این ترس شما موجب می شود که شما حداکثر ظرفیت و توانایی خود را استفاده نمی نمایید.

 

خلاقیت کم شما

اگر گفته ها ، صحبت ها ، ترقی های دیگران شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد و موجب انگیزش شما نمی شود پس بدانی که خلاقیت شما کم است و وقت آن رسیده است که با بخواهید خلاقیت خود را بیشتر نمایید و بتوانید از عملکردهای دیگران جرقه های ذهنی را در خود ایجاد نمایید.

 

کنترل خود را به عوامل خارجی دهید

اینکه کنترل و اراده خود را تحت عوامل خارجی قرار دهید موجب ضعف توانایی شما می شود. عواملی کنترلی جلو پیش روی شما را خواهند گرفت پس اجازه کنترل عوامل خارجی را بر خود ندهید.

 

پرخوری 

یکی از عواملی که موجب می شود که شما موفق نشوید پرخوری شما می باشد. حوس شما برای خوردن غذاهای چرب و زیاده روی در این حوس و پرخوری شما موجب می شود که نتوانید به درستی کار کنید و فعالیت خود را با موفقیت انجام دهید. در واقع افراد بسیار پرخور ، با موفقیت کمتری روبه رو هستند.

 

گوش کردن به تمام حرف دیگران

اگر شما تماما حرف دیگران را گوش کنید پس در واقع مسیر و نظری که دیگران دارند را اجرا می نمایید و نمی توانید موفقیت بسیار بالایی را داشته باشید. شنیدن نظر دیگران خودب می باشد اما اینکه تمامی حرف دیگران را گوش و سپس اجرا کنید با موفقیت روبه رو نخواهد شد.

 

تنبلی

تنبلی و عدم تلاش موجب می شود که شما با موفقیت بسیار روبه رو نشوید. اگر شما فعالیت و عملکرد بسیاری را انجام ندهید پس نباید انتظار موفقیت بسیار را داشته باشید.

 

منظم بودن

اگر شما تایم و زمان بندی خوبی برای برنامه های زندگی خود ندارید برای مثال ساعت بیدار شدن ، خوابیدن ، غذا خوردن شما اگر مشخص نیست پس از همین امروز زمان بندی و برنامه ای برای کارهای خود تنظیم نمایید.

 

به زمین انداختن دیگران

اگر شما مداوم از دیگران انتقاد می کنید و سعی میکنید که دیگران را به زمین بندازید تا پیشرفتی نداشته باشند پس باید بدانید که با این کار خود نیز پیشرفت نخواهید کرد و با شکست روبه رو خواهید شد. زیرا که شما نیز در شرایطی قرار می گیرید که به کمک دیگران نیاز خواهید پیدا کرد و در این شرایط رفتار نادرست شما نمیگذارد که دیگران به فکر خوبی به شما باشند.

 

 

دیدگاه ها 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نوزده =