موفقیت, مقایسه

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

گروه بین المللی عرشیان مقالات, موفقیت و پیشرفت پیام بگذارید

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، این تفکر که بخواهید خود را با دیگران مقایسه کنید را رها کنید و بدانید که این کار شما را ضعیف تر و اسیب پذیرتر می سازد. یک نصیحت درست و پند آموزنده این است که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. اغلب ما خود را با دیگر همسان های خود مقایسه می کنیم و موفقیت خود در کار ، زندگی ، روابط ، سلامتی را نسبت به دیگران می سنجیم. اما ما در اینجا به شما خواهیم گفت که این مقایسه برای سنجش موفقیت اشتباه می باشد.

 

موفقیت, مقایسه

مقایسه نقاط ضعف در مقابل موفقیت دیگران

اغلب ما در موقایسه خود با دیگران نقاط ضعف خود را در کنار نقاط موفقیت دیگران می گذارید و در واقع خود را موجودی ضعیف و ناموفق می پنداریم و همین تفکر در گذر زمان اگر به طور مداوم انجام گردد موجب می شود که شما تلاشی برای رسیدن به موفقیت و نیز نقاط مثبت ننمایید زیرا که فکر می کنید که در این امر نیز شکست خواهید خورد. پس بنابراین نقاط مثبت و نیز موفقیت هایی را که داشته اید را یادآوری نمایید و آن را پررنگ تر نمایید تا این ذهنیت ایجاد گردد که شما می توانید و قدرت کافی برای رسدین به تمامی خواسته های خود را دارید

 

موفقیت, مقایسه

ناگفته های در موفقیت دیگران

اغلب ما در محیط ها و شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، گروه های تلگرامی ، گروه های دوستان در ارتباط با حال دوستان و آشنایان خود قرار می گیریم و عکس هایی از آن از لحظه های شاد و تفریحات، موفقیت هایی که دارند را مشاهده می کنید و افراد اغلب لحظات شاد و خوشبختی های خود را پررنگ تر می نمایند و همین امر می تواند این تصور را برای شما ایجاد کند که چرا شما این لحظات خوش و نیز موفقیت ها را نداریم و نوعی حس ناکامی در شما ایجاد می کند در حالی که حقیقت تمامی این عکس ها نمی باشد و تنها نیمه مثبت از زندگی فرد می باشد.

 

موفقیت, مقایسه

پررنگ نمودن موفقیت های خود

تحقیقات نشان می دهد که افراد شاد و سرزنده کسانی هستند که موفقیت ها و نقاط مثبت خود را در مقابل دیگران پررنگ تر می نمایند. این احساس موفقیت می تواند نقطه پرشی برای موفقیت های بعدی باشد زیرا این تفکر توانستن و قدرت در فرد می تواند انگیزه و شوق ایجاد کند تا تلاش خود را بیشتر نماید و موفقیت های بیشتری را پیش رو داشته باشد.

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =