جشن عید سعید فطر

جشن عید سعید فطر

گروه بین المللی عرشیان مراسم ها و جشنواره ها پیام بگذارید

جشن بزرگ عید فطر فرصتی بود تا به همراه حدود ۸۰۰ نفر از اعضای خانواده عرشیان در محیطی مفرح گرد هم آییم و ساعاتی را به شادی سپری کنیم. این جشن که جمعه هفدهم خردادماه، در مجموعه پردیس تئاتر تهران برگزار شد، از ساعت ۱۶ تا ۲۰، میزبان عزیزانی بود که از شهرهای دور و نزدیک، خود را رسانده بودند تا چند ساعت از عمرشان را به زیباترین و پرثمرترین لحظات زندگی‌شان تبدیل کنند.

از بخش‌های مهم این جشن، تقدیر از کسانی بود که در دوره «۳۰روز، ۳۰عهد» شرکت کرده بودند. آنها ۳۰روز پایمردی خویش را آزموده و حالا آماده بودند تا در جشن عید فطر، بازگشت به فطرت اصیلشان را جشن بگیرند. عید فطر فرصت مناسبی فراهم کرد تا بزمی برای کسانی فراهم کنیم که گرمای آغوش پروردگار را احساس کرده بودند.
بعد از تلاوت قرآن کریم با صدای قاری بین‌المللی کشورمان، همنوایی گروه موسیقی بال وَشان، با هنرمندی كيوان كيانيان، تنبور و ديوان؛ اشكان مرادي، كمانچه؛ ايثار ياور، دف؛ عليرضا عقيقي، عود و تار و رادمهر عليپور، خواننده آغاز شد.  صدای سازها و همه نواها همگی هدفی مشترک و مقصدی واحد را فریاد می‌زدند؛ نجواهای فطرت درونی‌مان را با گوش جان می‌شنیدیم زیرا در جشنِ بازگشت، به حقیقت ذاتی خویش شرکت کرده بودیم.

جشن عید سعید فطر

سپس استاد عرشیانفر پا به روی سن گذاشتند و مراقبه را آغاز کردند.  پس از آن، علی‌اصغر و سالار محمدی که با ارائه آثار هنری خلاقانه و هنرمندانه توانسته‌اند محبوبیت ویژه‌ای بین مردم کشورمان به دست آورند، با اجرای آهنگ، فضایی بسیار شاد و پرانرژی فراهم آوردند.

جشن عید سعید فطر

این مراسم بهترین فرصت برای بهره‌گیری از سخنان استاد سیدمحمد عرشیانفر بود. ایشان با لحنی صمیمی و پربار نکات اخلاقی مهمی را گوشزد کردند؛ از شکرگزاری و تاثیر چشمگیر آن بر زندگی روزمره، حفظ ادب، رعایت نزاکت گرفته تا تلاش برای داشتن زندگی بهتر که از محورهای اصلی سخنرانی این روز بود. سید محمد عرشیانفر از مهارت‌هایی که نیاموخته‌ایم سخن گفتند. از آن چیزهایی که باید فرا می‌گرفتیم و نگرفتیم، همه آن چیزهایی که باید به ما می‌گفتند و نگفتند، همه آن چیزهایی که باید می‌شنیدیم و نشنیدیم، همه تاوان‌هایی که بابت ندانستن‌ها پرداخته‌ایم. استاد از زخم‌هایی گفت که بابت ندانستن‌ها، ندیدن‌ها و نشنیدن‌ها در روح و جانمان باقی مانده است.
  • چه کسانی باید این مهارت‌ها را به ما می‌آموختند؟
  • این درس‌ها را از زبان چه کسانی باید می‌شنیدیم؟
  • اینکه چگونه حرف بزنیم؟
  • چگونه راه برویم؟
  • چگونه نفس بکشیم و اینکه به ما نگفته‌اند با کودکانمان چگونه برخورد کنیم؟
  • از مرگ اخلاقیات گفتیم، جملاتی تلخ از بی‌اخلاقی‌های مرسوم
  • روایاتی تکان‌دهنده از تلخی‌های زندگی‌مان!
‌اینها گوشه‌ای از درس‌های مهارت خوب زیستن و لذت بردن از زندگی بود. در این مراسم همچنین به قید قرعه به سه نفر از شرکت‌کنندگان در دوره «سی روز، سی عهد» جوایزی اهدا شد. آنها از دستاوردهای خود در این دوره گفتند و حس آرامش و گشایشی را که در نتیجه انجام تمرین‌های این دوره تجربه کرده بودند با مهمانان در میان گذاشتند.

جشن عید سعید فطر

مراقبه پایانی را با دعا برای مردم تمام شهرها و کشورها به پایان رساندیم. برای همه کسانی‌که ما را دوست دارند، همه کسانی‌که ما را دوست نداشتند، از صمیم قلب دعا کردیم.
دعا کردیم که خدایا ما را لحظه‌ای و آنی به حال خودمان وامگذار درنهایت تصنیف زیبای «مرغ سحر» با اجرای هنرمندان گروه بال وشان، پایانی خاطره‌انگیز برای جشن بزرگ عرشیان بود.

جشن عید سعید فطر

جشن عید سعید فطراین محتوا را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =