ترفندهایی برای اینکه شب ها بهتر بخوابید

مدیریت سایت مطالب, موفقیت و پیشرفت پیام بگذارید

ترفندهایی برای اینکه شب ها بهتر بخوابید ، خوب و سریع خوابیدن برای بسیاری از افراد به مانند یک رویا شده است و گاها پیش می آید که افراد به سمت داروهای خواب آور می روند و نیز برخی از ورزش های سنگین قبل از خواب استفاده می کنند و یا یک لیوان شیر گرم که تماما گفته می شود می تواند در بهتر خوابیدن به شما کمک نماید. در اینجا چند تکنیک جهت بهتر خوابیدن و نیز رفع مشکل بی خوابی شما درج شده است.

 

خوردن قبل از خواب:

تحقیقات نشان می دهد که خوردن قبل از خواب می تواند کمک نماید که شما زودتر و بهتر به خواب روید. خوردنی های کوچک که در آن پروتئین ، کلسیوم و امینواسید وجود داشته باشد در جهت بهتر خوابیدن به شما کمک می نماید. یک استیک کوچک می تواند غذای مناسبی باشد تا در جهت بهتر خوابیدن به شما کمک نماید.

 

اگر به رخت خواب خود رفته اید و خوابتان نمی آید از رختخوابتان بلند شوید ولی اتاق را تاریک نگه دارید و فعالیت هایی را انجام دهید تا احساس خواب آلودگی کنید. نفس های عمق بکشید و فعالیت های سبکی را انجام دهید که این کار به شما کمک می کند زودتر بخوابید.

 

استفاده از عطر

برخی عطرها و بوها به شما کمک می کند که زودتر بخوابید و احساس خواب الودگی بیشتر نمایید. برخی از عطرها را امتحان کنید و ببنید کدام عطر بر شما اثرگذاری بیشتری دارد.

 

رنگ اتاق خواب شما:

رنگ دیوار اتاق خواب می تواند کمک نماید که شما احساس خواب آودگی بیشتر نمایید . هارمونی رنگ ها کم در بهتر خوابیدن شما می نماید. برخی رنگ ها انرژی زا هستند و در مقابل برخی رنگ ها انرژی شما را خواهند کاست. رنگ های آبی و قهوه ای این قابلیت را دارند.

 

انجام بازی های فکری:

انرژی که فعالیت های فکری و نیز بازی های فکری می گیرند را فراموش نکنید. وقتی که در رخت خواب هستید تصور کنید که رفتید دوش گرفته اید و پس از آن لباس پوشیده اید و می خواهید به بیرون بروید که هوا سرد و بارانی اسن. این تضاد بین رخت خوابی که در درون آن هستید و گرم است می تواند کمک نماید که شما احساس خواب آلودگی بیشتر نمایید.

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.