برنامه خرید

بهترین مواد غذایی که می بایست در برنامه خرید خود قرار دهید

گروه بین‌المللی عرشیان همه دسته‌ها پیام بگذارید

آشپزخانه حاکمی برای تامین نمودن سلامت اعضای خانواده می باشد و برای این هدف می بایست بهترین و مفید ترین مواد غذایی را تهیه نمایید. پس در زمان خرید خواروبار و مواد غذایی برای خود می بایست با دقت و توجه بیشتری اجرا نمایید. نکته این می باشد که شما می بایست پول خود را برای مواد غذایی صرف کنید که برای بدن ما سودمند و مفید باشد.

چگونه مواد غذایی در سلامت شما اثرگذار خواهند بود!

زمانی که می خواهید به خرید برای مواد غذایی و خواروبار خود به فروشگاه می روید به لیست خرید خود نگاه بیندازید. آیا لیست شما برای تهیه مواد غذایی مورد نیاز شما برای دو هفته و یا سه هفته شما می باشد؟ اگر برنامه خرید شما برای چند ماه می باشد پس بهتر است برخی مواد غذایی را خط بزنید زیرا که بهتر است مواد غذایی خود را به صورت تازه خریداری نمایید. زمانی که گرسنه هستید به خرید نروید زیرا احساس گشنگی موجب می شود که شما خریدهای بیشتری را انجام دهید و یا موادغذایی که چرب و خوشمزه هستند اما ارزش غذایی کافی را ندارند را خریداری نمایید.

 

مواد غذایی, غذا, بهترین مواد غذایی, بهترین مواد

مواد غذایی اولیه

زمانی که به خرید می روید نگاهی به لیست خرید خود بیندازید و سپس مواد غذایی ضروری و اولیه را در اولویت قرار دهید. میوه ، سبزیجات ، فرآورده های گوشتی ، حبوبات و غیره که به طور مداوم در برنامه غذایی شما قرار می گیرد و به عنوان مواد اولیه برای تهیه غذای هستند را در اولویت قرار دهید.

 

مواد غذایی, غذا, بهترین مواد غذایی, بهترین مواد

تهیه انواع مختلف مواد غذایی

زمانی که شما مواد غذایی را دوست دارید به طور مداوم در برنامه غذایی خود قرار می دهید و خریداری می نمایید و مواد غذایی که دوست ندارید را حذف می نمایید. در واقع شما کالری که در آن ماده غذایی وجود دارد را حذف نموده اید و این امر صحیح نمی باشد زیرا که شما باید تمامی مواد غذایی سالم و مفید را تهیه و میل نمایید.

 

مواد غذایی, غذا, بهترین مواد غذایی, بهترین مواد

خرید ماهی

گوشت ماهی سرشار از امگا۳ می باشد و برای بدن شما بسیار سومند و مفید می باشد. اما اغلب در برنامه های غذایی حذف می گردد. پس توجه بیشتری به خرید ماهی در برنامه غذایی خود نمایید.

 

مواد غذایی, غذا, بهترین مواد غذایی, بهترین مواد

لبنیات و تخم مرغ

لبنیات مانند شیر ، ماست ، پنیر ، خامه و همچنین تخم مرغ از مواد غذایی ضروری می باشند که برای سلامت بدن شما نیاز می باشند پس اگر در اشپزخانه خود این مواد غذایی را تمام کرده اید به خرید آن اقدام نمایید.

 

مواد غذایی, غذا, بهترین مواد غذایی, بهترین مواد

برچسب مواد غذایی را بخوانید

بر روی مواد غذایی کلماتی همچون کم چرپ ، پرچرب ، گازدار ، همراه با قند و غیره را درج می کند تا افرادی که از نظر سلامتی می بایست مواد غذایی کم چرب و یا قند کم را مصرف کنند خرید مناسبی را انجام داده باشند. همچنین تاریخ تولید و همچنین تاریخ انقضا مواد غذایی را چک کنید.

 

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =