NoteBook

آیا شما دفترچه موفقیت دارید ؟

گروه بین‌المللی عرشیان مقالات اختصاصی 4 دیدگاه

دوستان عزیزم سلام، سید محمد عرشیانفر هستم. از شما دوست عزیزم سوال میکنم آیا شما دفترچه ای به عنوان دفترچه موفقیت دارید؟
اگر این دفترچه را دارید که بهتون تبریک میگم و اگر این دفترچه را ندارید، خواهش میکنم در اولین فرصت برای تهیه ی این دفترچه اقدام کنید.
چون اگر لزوم داشتن این دفترچه را بدانید، تهیه و استفاده از این دفترچه را مثل غذا خوردن برای خودتان واجب میکنید. خود نوشتن اعجاز میکنه. دفترچه موفقیت چیه؟دفترچه موفقیت محل ثبت و نگهداری موفقیت های کوچیک و بزرگه.

شاید سوال کنید چرا ما باید موفقیت ها را توی دفترچمون ثبت کنیم؟ در جواب شما عزیز دل عرض میکنم

 

اول: که نوشتن و ثبت کردن یک اثر فوق العاده ی متافیزیکی داره، چند صد آیه ی قرآن به عظمت و اعجاز مکتوب کردن اشاره کرده، یعنی خود نوشتن اعجاز میکنه
دوم: اینکه وقتی شما موفقیت هایتان را ثبت میکنید دارید به چند تا قانون ملکوتی عمل میکنید !؟

 

قانون توجه:
این قانون میگه به هرچیزی که توجه کنید گسترشش میدهید، وقتی شما همان موفقیت کوچیک امروزتان را دارید ثبت میکنید، طبق قانون توجه، دایره ی موفقیت هایتان را گسترش میدهید. همین موفقیت های کوچیک شروع میکند به رشد کردن و بعد از چند وقت میبینید که رشد موفقیت هایتان سیر صعودی پیدا کرده است.

 

دومین قانون ملکوتی که با نوشتن موفقیت ها توی دفترچه موفقیت دارید رعایت میکنید قانون انتظاره. قانون انتظار میگه شما منتظر هر چیزی که باشید وارد زندگیتون میشه. شما چون هر لحظه این دفترچه جادوئی را همراهتان دارید و هرلحظه میخواهید یک موفقیت دیگه ثبت کنید،دارید از قانون انتظار استفاده میکنید و موفقیت ها هم طبق همین قانون وارد زندگی شما میشن. نکته ی خیلی مهم اینجاست که توی دفترچمون چه چیزهایی بنویسیم.
دوست عزیزم از موفقیت های خیلی خیلی کوچیک شروع کن. و روزها و ماه های اول اصلا دنبال موفقیت ها ی بزرگ و عجیب و غریب نباش. مثلا از صبح تا ظهر امروز تونستی زبانتو کنترل کنی، همین کنترل صبح تا ظهر زبانتان را به عنوان یک موفقیت برای خودت ثبت کن و به خودت تبریک بگو و از خدا تشکر کن و جلوش بنویس به امید کنترل یک روزه ی زبانم.
اگه تونستی یک روز زبانتو کنترل کنی اول به خودت تبریک بگو دوم از خدا تشکر کن و سوم بنویس به امید کنترل دو روزه ی زبانم.
دقت کن دوست عزیزم اونجا که شما نصف روز تونستی یه کاری را کامل انجام بدی اول از خودت تشکر می کنی دوم از خدا تشکر میکنی و سوم مینویسی به امید کنترل یک روزه. اگه یک روز تونستی کنترل کنی می نویسی به امید کنترل دو روزه.
اگه دو روز تونستی یه کاری را درست انجام بدی توی دفترچه ی ثبت موفقیت ها مینویسی به امید کنترل یک هفته ای.
دقت کن دوست عزیزم این مسیر و پروسه باید قدم به قدم و آرام آرام انجام بشه از خودت و خداوند تشکر کن. در تمام این دفترچه بابت ثبت کوچکترین موفقیت هات، اگه تونستی فقط یک ذره یک ذره از دیروز منظم تر بشی، بنویس عزیزم اسم خودتو بنویس، بنویس عزیزم بهت تبریک میگم خدایا مچکرم که امروز تونستم یک ذره از دیروز منظم تر باشم.و جلوی آن بنویس به امید نظم و ترتیب بیشتر در زندگی.
دقت کن دوست عزیزم به امید نظم و انضباط و ترتیب بیشتر در زندگی. از خودت توقع کارهای عجیب و غریب در عرض یک روز و یک هفته و یک ماه نداشته باش. پروسه تغییر آرام آرام اتفاق میفتد. مواظب کلک های ذهن یا همان شیطان باش که میخواد با ترفندها و تکنیک هایش تورا از این مسیر در بیاره و تورا از ادامه دادن این مسیر تغییر منصرف کنه، ذهن همیشه شعارش اینه: زود باش ، زود باش، عجله کن پس کو تغییرات بزرگ؟کو معجزه؟در صورتیکه ساختمان معجزه ساخته شده از تغییرهای کوچیک.این تغییرهای کوچیکه که این معجزه را میاره.
در مسیر تغییر اصلا عجله نکن اگه امروز یک ذره از دیروز مودب تر شدی به خودت تبریک بگو و از خدا تشکر کن و بنویس به امید آمدن ادب بیشتر داخل زندگیم.
اگه امروز فقط یک ذره از وابستگی های ناسالمت کم کردی فقط یک ذره ، به خودت تبریک بگو و از خدا تشکر کن و بنویس به امید کمتر شدن وابستگی های ناسالمم.
اگه امروز فقط یک ذره بیشتر یاد خدا بودی در دفترچت این موفقیت رو به عنوان موفقیت امروزت یادداشت کن. و از خودت و از خدای خودت تشکر کن و بنویس به امید ساعت هایی که حضور خداوند را در زندگیم بیشتر احساس کنم.
اون چیزی که شاگردان را در این مسیر زمین میزنه عجله کردنه، دوست عزیزم عجله کردن انسان را در مسیر تغییر زمین میزنه، شاگردی که قبلا روزی بیست تا دروغ میگفته الان روزی ده تا دروغ میگه این شاگرد پیشرفت کرده،شاگردی که روزی ده بار عصبانی میشده الان روزی سه بار عصبانی میشه این شاگرد پیشرفت کرده و باید در دفترچه موفقیتتش به عنوان موفقیت ثبت کنه.
شاگردی که روزی ده ساعت از زندگیشو با ترس سپری کرده الان روزی دو ساعت فقط میترسه باید به خودش بابت این رشد تبریک بگه و بدونه که خیلی پیشرفت کرده.
کسی که سال ها یک کتابم نمیخونده و الان داره روزی یک صفحه کتاب میخونه این شاگرد پیشرفت کرده.
کسی که ساعت ۹ صبح قبلا از خواب بیدار میشده الان ساعت ۸ صبح بیدار میشه این شاگرد رشد کرده و اگه همینطور در دفترچش این ۱ ساعت زودتر بیدار شدن را به عنوان موفقیت به خودش تبریک بگه و از خداوند تشکر کنه آرام ارام ساعت بیداری صبحش زودتر و زودتر میشه.

 

خواهش میکنم به این جمله ها خیلی با دقت بخوانید و به یاد داشته باشید:
 • ما یک شبه ترسو نشدیم یک شبه هم شجاع نمیشیم.
 • ما یک شبه بی نظم نشدیم و یک شبه هم منظم نمیشیم.
 • ما یک شبه خودخواه نشدیم و یک شبه هم متواضع نمیشیم.
 • ما یک شبه تنبل نشدیم و یک شبه هم زرنگ نمیشیم
 • ما یک شبه از خدا دور نشدیم و یک شبه هم به خدا نزدیک نمیشیم

 

دوست عزیزم رفتن در مسیر تغییر صبر میخواد، عشق میخواد، حوصله میخواد ولی اگه توی دفترچه موفقیتت تغییرات کوچکت را به عنوان موفقیت یادداشت کنی حتی اگه روزی یک تغییر خیلی کوچیک که بکنی میشه سالی ۳۶۵ تغییر و این عین معجزس.
که  یک سال بعد اطرافیان تو با یک آدمی روبه رو میشن با ۳۶۵ تغییر. دقت کن دوست عزیزم روزی فقط یک تغییر کوچک، فقط روزی یک تغییر کوچک خواهش میکنم میزان توقعتو از خودت توی مسیر تغییر یک مقدار پایین بیار، عجله نکن ما آرام آرام تغییر می کنیم.
خواهش میکنم به کلمه ی آرام آرام دقت کن ما آرام آرام تغییر میکنیم و این خارق العادس خواهش میکنم ، اصلا دنبال تغییرات یک شبه و عجیب و غریب نباش. این ها فقط در کتاب های افسانه ای و داستان ها اومده.ما آرام آرام تغییر می کنیم.
آجر و سیمان و مصالح ساختمان معجزه ، همین تغییرهای کوچیکه. امیدوارم در این مسیر شیطان صبرتو ازت نگیره، امیدوارم همیشه بابت این تغییرات کوچیکه کوچیک که در دفترچه موفقیتت ثبت میکنی از خودت و خداوند تشکر کنی.
امیدوارم در این مسیر روز به روز شادتر و موفق تر و خوشحال تر باشی.

منبع: سید محمد عرشیانفراین محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 4

 1. با سلام و تشکر از این فکر خوب من دفترچه یاداشت دارم ولی دفتری با این عنوان ندارم ممنون و تشکر و خدا را شکر که میتوانم شاکر باشم

  1. نویسنده
   مطلب
  1. نویسنده
   مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 11 =