آیا به اندازه کافی آب می نوشید؟

گروه بین‌المللی عرشیان همه دسته‌ها 1 دیدگاه

گفته می شود برای سلامتی روزانه ۸ لیوان آب مصرف کنید. ساده ترین راه برای اینکه بدانید چه میزان آب باید بخورید این است که هر زمان که تشنه بودید آب بنوشید و هر زمان که بدن شما بگوید آب نیاز دارد شما آب بنوشید.

زمانی که شما احساس شدید تشنگی می کنید و لب شما خشک می شود زمانی است که شما ۱ تا ۲ درصد از آب بدن شما را از دست داده اید. همچنین شما می توانید آب را هر زمان بنوشید تا لب و دهان شما رطوبت داشته باشد.

 

آیا به اندازه کافی آب می نوشید؟

زمانی که خسته اید گاهی می تواند به دلیل کم بودن هیدرات بدن شما باشد که با نوشیدن یک لیوان آب می تواند انرژی به شما دهد.
علاوه بر مصرف آب باید این مورد را نیز بدانید که درون میوه جات و سبزیجات نیز با درصدی آب وجود دارد.
پس می توانید با خوردن میوه نیز میزانی از آب بدن خود را تامین نمایید. یک برنامه غذایی سالم می تواند ۲۰ درصد از آب بدن شما را از طریق میوه و سبزیجات تهیه نماید.
در ۹۲ درصد از هندوانه ، ۹۱ درصد از کلم بروکلی ، ۹۱ درصد از گریپ فروت ، ۸۷ درصد از هویج ، ۸۴ درصد از سیب را آب تشکیل می دهد.
تحقیقات نشان می دهد که افرادی که در روز یک ، یا دو یا تعداد بیشتری آب اضافه مصرف می کنند می توانند در کاهش قند و نمک کمک کننده باشد. در واقع مصرف آب اضافه در جهت سلامتی شما می باشد.

 

عادت های مصرف آب
افراد عادت های مختلف در خصوص مصرف آب دارند برخی افراد روزانه یک لیوان اب ، برخی روزی سه لیوان ، چهار لیوان و غیره را می نوشند.
برخی افراد به منظور تهیه آب مورد نیاز در بدن خود به نوشیدنی های دیگر مانند چای ، آب میوه ، میوه  نیز رو می آورند که این خود می تواند موردی در جهت تهیه آب مورد نیاز بدن شما باشد.

 

 این محتوا را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها 1

  1. با سلام من روزی حدود ده لیوان اب میخورم به جز ابی که از طریق میوه و سبزیجات استفاده میکنم من عید همه ب علایم قند خون رو داشتم ولی با نوشیدن روزی چهار لیوان اب ولرم ناشتا درمان شدم و سردرد هام هم نود درصد بهتر شده خدارو شکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =